Jak znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia OC lub AC w Internecie?

ByDaniel

Jak znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia OC lub AC w Internecie?

Na polskim rynku działa wiele dużych towarzystw ubezpieczeniowych. Oferują one różnego typu polisy komunikacyjne, a także produkty związane z ochroną życia, zdrowia oraz nieruchomości. Większość film prezentuje swoją ofertę w Internecie i udostępnia kalkulatory ubezpieczeniowe. Na wielu stronach można znaleźć także nowoczesne porównywarki ubezpieczeń. Czym różnią się te narzędzia między sobą i jak z nich korzystać?

Wygodny kalkulator ubezpieczeniowy

Kalkulator ubezpieczeniowy jest zazwyczaj udostępniany na indywidualnej stronie firmy oferującej polisy komunikacyjne. Można za jego pomocą szybko sprawdzić aktualną wysokość rocznej składki ubezpieczenia, a także zorientować się, czy dana firma oferuje zakupy w pakiecie, na przykład, Autocasco wraz z NNW lub Assistance. Pozwala to uzyskać dodatkowe rabaty lub rozszerzyć zakres usług oferowanych przez firmę ubezpieczeniową.

Rozbudowana porównywarka ubezpieczeń

Za pomocą kalkulatora ubezpieczeniowego można więc dobrać najlepszy produkt do swoich potrzeb, ale tylko w ramach jednej firmy. Nie jest możliwe w ten sposób wyświetlenie oferty różnych towarzystw i swobodne poruszanie się po szczegółach dotyczących zmiennego zakresu ochrony pojazdów. Takie możliwości daje natomiast Porównywarka ubezpieczeń np. turystycznych. Można ją znaleźć na stronach związanych z ubezpieczeniami, ale nie są to indywidualne strony konkretnych firm. Przy wykorzystaniu porównywarki trzeba brać pod uwagę, że wszystkie czynności związane z zakupem i obsługą polisy muszą być wykonywane online, na jednej stronie.

Oferty wielu firm zebrane w jednym miejscu

Porównywarka ubezpieczeń pozwala na szybkie wyświetlenie ofert różnych firm, a także swobodne zestawianie produktów związanych z obowiązkową polisą OC, Autocasco lub Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Lista może być sortowana według różnych kryteriów, w tym najtańszego ubezpieczenia lub najwyższego możliwego do uzyskania odszkodowania. Wszystkie informacje wyświetlane są w podobny sposób, bez względu na wybraną firmę. Pozwala to na rozróżnienie najważniejszych kwestii w ciągu kilka sekund. Poza tym, za pomocą kilku kliknięć, można pobrać ważne dokumenty, w tym Ogólne Warunki Ubezpieczenia i załączniki związane z wybraną ofertą.

Korzyści niedostępne innymi drogami

Podsumowując, porównywarka ubezpieczeń zawiera udogodnienia, które zazwyczaj nie są dostępne na stronach internetowych firm ubezpieczeniowych. Można w ten sposób uzyskać dodatkowy rabat lub możliwości zarządzania swoją polisą, na przykład, pobrać automatyczne potwierdzenie zawarcia umowy lub przedłużyć ochronę na kolejny rok. Porównywarka ubezpieczeń jest narzędziem bardzo elastycznym, a prezentowane informacje podlegają bardzo częstym zmianom. Dlatego jest to jedna z najwygodniejszych możliwości uzyskania atrakcyjnych warunków ubezpieczenia swojego samochodu.

About the author

Daniel administrator